Členové souboru


Jindřich Pavliš

Klarinetista PKF - Prague Philharmonia. Stejně ako ostatní členové souboru píše a upravuje skladby pro Clarinet Factory. Je kapelníkem souboru. Svou uměleckou dráhu začal na konzervatoři v Pardubicích, pokračoval na AMU v Praze (u Š. Koutníka) a pařížské Conservatoire National Supérieur. V současné době pedagogicky působí na plzeňské konzervatoři.


Luděk Boura

Člen Státní opery v Praze. V Clarinet Factory hraje na klarinet a basetový roh. Absolvoval konzervatoř v Pardubicích, AMU v Praze (u V. Mareše) a půlroční stáž v holandském Utrechtu.


Vojtěch Nýdl

Je členem Symfonického orchestru Českého rozhlasu, PKF - Prague Philharmonia a dechového souboru Afflatus Quintet. V Clarinet Factory uplatňuje své vynikající schopnosti nejen instrumentální, ale i pěvecké (vystupoval např. v muzikálu Hair). Po dokončení studia v Pardubicích a na AMU v Praze (u Š. Koutníka) absolvoval mistrovský kurs ve Vevey (Švýcarsko) a půlroční stáž na Conservatoire National Supérieur v Paříži. V roce 1990 získal první cenu v mezinárodní rozhlasové soutěži Concertino Praga.


Petr Valášek

Působí v Orchestru Karla Vlacha jako basklarinetista a tenorsaxofonista, spolupracuje s interprety převážně jazzovými, k čemuž ho předurčují jeho mimořádné improvizační a multiinstrumentální schopnosti. Vystudoval podobně jako jeho kolegové konzervatoř v Pardubicích u L. Posekaného a poté AMU (u P. Čápa). V Clarinet Factory hraje především na basklarinet.


Zpět  |  Nahoru  |  Tisk