
Žánry
klasika, jazz, crossover, ethno, minimalismus, elektronika, filmová a divadelní hudba, soudobá hudba, improvizace a původní tvorba
Soutěže, festivaly a koncertní turné
vítěz International Songwritting Competition 2005 (USA), kategorie Instrumental
festivaly a koncerty: mj. Jazz Peak Sofia (BG), Mitte Europa (D), Inalfa festival (NL), Struny podzimu (CZ), Colours of Ostrava (CZ), Mezinárodní jazzový festival (Praha,CZ), Jazzlent Maribor (Slo), Lípa Musica (CZ)
komorní a orchestrální cykly České filharmonie, PKF, FOK, Filharmonie Brno ad.
Touring: Belgie, Bulharsko, Litva, Lucembursko, Německo, Nizozemí, Polsko, Portugalsko, Slovensko, Slovinsko, Senegal, Španělsko
Historie a profil
Od vzniku souboru uplynula již více než jedna dekáda, během níž se kvarteto snažilo interpretovat nejrůznější žánry a experimentovat na poli klasiky, jazzu, elektronické hudby či etna. Počátky činnosti ansámblu, jenž se původně jmenoval České klarinetové kvarteto, se váží ke studiím všech čtyř hráčů na pražské AMU, tedy do první poloviny devadesátých let.
Současná filozofie kvarteta by se dala stručně shrnout slovy člena souboru, Jindry Pavliše, takto: "Nechceme být jen interprety a klarinetisty. V klasice nebo jazzu jsme interprety, v improvizacích a nových mezižánrových projektech i tvůrci. Dříve jsme hráli na klarinety a aranžovali, teď víc improvizujeme, komponujeme, hrajeme i na jiné nástroje a zpíváme. Chceme být souborem, který má co sdělit. Ne muzeem!" Cíl souboru je jasný - komunikace - a to napříč žánry a napříč generacemi. To vše v sobě skrytě nese i nový a dost možná záměrně abstraktní název souboru Clarinet Factory, pod kterým se nyní bude klarinetové kvarteto na hudební scéně prezentovat a pod kterým se s ním budou jeho příznivci a fanoušci nadále setkávat.
Při přípravě a realizaci jednotlivých tematických programů spolupracují s řadou špičkových českých interpretů (Jana Koubková, Lenka Dusilová, Petr Nikl, Jarda "Traband" Svoboda, Radka Fišarová...). V současné době je jejich stálým spolupracovníkem perkusista Alan Vitouš. Chuť souboru pouštět se do netradičních věcí se například odráží v organizování každoročního červnového multimediálního happeningu v zatopeném lomu v Nečíně s hudbou, projekcemi a fireshow za účasti dalších hudebníků.
Že je Clarinet Factory souborem originálním, živým a úspěšným dokládají kladné kritiky v tisku, plodná spolupráce s Českým rozhlasem a Českou televizí.
Clarinet Factory a film, divadlo, balet etc.
S jeho hudbou se již mohli setkat diváci i v zahraničních kinech, protože kvarteto se významně podílelo na tvorbě hudby k filmu Hidden Things (spol. Picture Start - New York). Z dalších filmů, kde zazněla jejich hudba, jmenujme zejména Rodina je základ státu (2011, režie Robert Sedláček, hudba Michal Rataj a Eternal Seekers), a Signál (2012)
Na české divadelní scéně se kvarteto představilo zejména multižánrovým baletem Spor aneb Dotyky a spojení (2009, Národní divadlo Moravskoslezské Ostrava, choreografie Igor Vejsada), baletu Kevel (Praha, divadlo Ponec, režie Jan Kodet) nebo scénickou živou hudbou k představení divadla Komedie Les (2003, Michal Dočekal)
Clarinet Factory a Bobby Mc Ferrin
Na jaře roku 2008 se Clarinet Factory dostálo veliké pocty, z mnoha interpretů si je vybral ke svému vůbec prvnímu pražskému vystoupení americký vokalista a performer Bobby Mc Ferrin. Zazněla hravá improvizace na skladbu Vltava.
International Songwritters Competition (Nashville, USA) 2005
Jedním z milníků historie Clarinet Factory je rozhodně i vítězství skladby Orlík z CD Ozvěny z kamene na prestižní světové soutěži International Songwriting Competition v americkém Nashvillu v kategorii „Instrumental". Orlík vybrala porota, mezi jejímiž členy jsou takové osobnosti jako Tom Waits, Jerry Lee Lewis nebo Robert Smith z téměř 15 000 skladeb a písní zaslaných z 80 zemí celého světa. Jde zkrátka o soubor, který se snaží navázat na nejlepší tradice české hudby, toto dědictví rozvíjet, a přitom se nebojí experimentovat, hledat neprobádané oblasti a být invenční v duchu celosvětového trendu propojování žánrů.