Out of Home (2010)


 

Clarinet Factory

Petr Pepino Valášek  - basklarinet

Vojta Nýdl - klarinet
Luděk Boura - klarinet
Jindřich Pavliš - klarinet

 

Stálý host

Alan Vitouš - perkuse


Hosté

Lenka Dusilová (zpěv)

Epoque Quartet


Sleeve note

Básník Jan Skácel se ptal, kolik příležitostí má růže. Čtyřem muzikantům zase táhne hlavou, kolik příležitostí má klarinet. 

 

Stejně jako se skladby Clarinet Factory zvolna a pevně rozvíjejí v proudu opakovaných figur, tak je celá jejich hudba pomalým odkrýváním charakteru nástroje. Lehkou rukou suverénních hráčů zkoumá kvartet své instrumenty: jak na ně promítnout kaleidoskop dnešního světa, jak učinit z rezonujícího dřeva moleskine, cestovatelský zápisník, který zachytí a přetlumočí zážitek z různých kultur, světa plného technologií i živých lidských setkání?

 

Jindřich Pavliš mi píše: „Žánrově jsme fakt Out of Home, což bude tím, že svou muziku cítíme jako téma ve vztahu k Čechám, českým lidem, krajině... V tom malém kotlíku se míchá tradice s všemi vlivy, co se tudy provalí. Realita je nakonec dost pestrá.“

 

A taky živoucí: stejně jako metoda klarinetistů, kteří spolu s perkusionistou Alanem Vitoušem hrají a natáčejí i tu nejrepetivnější hudbu živě. A překvapivá: jako všechny ty zvuky, které jsme si s klarinetem dosud nespojovali. Nahrávka jako cesta vpřed, nástroj jako osobní hlas: Clarinet Factory příležitost nového alba nepromarnili.

 

Autor: Pavel Klusák


Ukázky MP3

Rok vydání, nakladatelství

Vydavatelství: Supraphon

Rok vydání: 2010

Katalogové číslo: SU 4023-2


Zpět  |  Nahoru  |  Tisk